Ankara Üniversitesi Gözlemevi, geçen 40 yıllık süre içerisinde ülkemizde gökbilimin gelişmesine öncülük etmiş önemli bir kurumdur. Bir taraftan uluslararası düzeyde yürütülen bilimsel araştırmalara veri sağlarken diğer taraftan toplumun Astronomi konusunda aydınlatılması amacıyla kapılarını daima gökyüzü meraklılarına açık tutmaktadır. Bu amaçla Astronomiye ilgi duyan kişi, kurum ve kuruluşları bilgilendirmek ve Astronomi’yi sevdirmek için etkinliklerini aşağıdaki 2 başlık altında gerçekleştirmektedir:

1) Halk günleri
2) Özel etkinlikler

2024 yılı halk günleri ve özel etkinlikler takvimi için tıklaynız.

 

 

Tüm etkinlikler profesyonel gökbilimciler ile Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğrencileri tarafından organize edilmekte ve yürütülmektedir. Halk Günü ve Özel etkinlikler için randevu almanıza gerek yoktur. Anasayfamızın orta sütununda yeralan “Etkinlikler” bölümüne bakarak ilgili günde belirtilen saatler arasında rasathanemize gelmeniz yeterlidir. Rasathanemizin yeri hakkında bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız.

Ücretlendirme
Halk günü ve özel etkinlikler için,
Tam:
100 TL
Öğrenci: 50 TL

DİKKAT: Ücretler kapıda tahsil edilmektedir. Halk günleri ve özel etkinlikler için randevu verilmemektedir. Bu etkinlikler için randevu almanıza gerek yoktur.