Rasathaneyi nasıl ziyaret edebilirim?

Ankara Üniversitesi Gözlemevi, geçen 40 yıllık süre içerisinde ülkemizde gökbilimin gelişmesine öncülük etmiş önemli bir kurumdur. Bir taraftan uluslararası düzeyde yürütülen bilimsel araştırmalara veri sağlarken diğer taraftan toplumun Astronomi konusunda aydınlatılması amacıyla kapılarını daima gökyüzü meraklılarına açık tutmaktadır. Bu amaçla Astronomiye ilgi duyan kişi, kurum ve kuruluşları bilgilendirmek ve Astronomi’yi sevdirmek için etkinliklerini aşağıdaki 3 başlık altında gerçekleştirmektedir:

1) Halk günleri
2) Özel Etkinlikler
3) Randevulu etkinlikler

Tüm etkinlikler profesyonel gökbilimciler ile Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğrencileri tarafından organize edilmekte ve yürütülmektedir. Halk Günü ve Özel etkinlikler için randevu almanıza gerek yoktur. Anasayfamızın orta sütununda yeralan “Etkinlikler” bölümüne bakarak ilgili günde belirtilen saatler arasında rasathanemize gelmeniz yeterlidir. Rasathanemizin yeri hakkında bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız. Rutin etkinlikler dışında grup halindeki (15 kişiden büyük gruplar için gecerlidir) ve okul ziyaretleriniz için lütfen 312 489 80 06 numaralı Rasathane telefonunu mesai saatleri dahilinde arayarak randevu alınız. Halk günleri ve özel etkinlikler için randevu almaya gerek yoktur. Bireysel ziyaret istekleri bu günlere yönlendirilmektedir.

Ücretlendirme
Halk günü ve özel etkinlikler için,
Ankara Üniversitesi Personeli ve Yakınları: Ücretsiz
Öğrenci: 3 TL
Tam:
5 TL

Randevulu Etkinlikler için,
Öğrenci: 3 TL
Tam:
5 TL

İletişim için lütfen aşağıdaki telefon ve e-mail adreslerini kullanınız:

RANDEVU İÇİN

Tel: 312 489 80 06
E-posta: rasathane@ankara.edu.tr
IBAN:
TR56 0001 0007 9907 0593 6351 52

Not: Katılım ücreti Ankara Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlığı’na ait yukarıda verilen IBAN numarasına yatırılmalıdır. Dekontun açıklama kısmına okul veya grup adı, tarih, rasathane ziyareti ve katılımcı sayısı yazılmadır (örnek: Ankara Anadolu Lisesi, 20 Mayıs 2019, Rasathane Ziyareti, 30 Kişi). Ödeme dekontunun bir örneğinin rasathanede görevli kişiye elden teslim edilmesi gerekmektedir.