Halk günü etkinliğimiz 7 Mayıs Cumartesi akşamı saat 19:00’da rasathanemizde gerçekleştirilecektir. Ötegezegenler temalı bu etkinliğimize tüm gökbilim meraklılarını bekleriz.

 

Tarih : 7 Mayıs 2022 Cumartesi
Başlama Saati : 19:00
Bitiş Saati : 23:59
Tema : Ötegezegenler
Gözlenecek Cisimler : Ay ve derin uzay cisimleri

 

Önemli Bilgiler ve Kurallar:

  1. Etkinliklerimizde tüm katılımcıların maske takma zorunluluğu bulunmaktadır.
  2. Etkinliklerimiz saat 19:00 ile 23:59 saatleri arasında yapılacaktır.
  3. Etkinliklerimiz açık alanda yapılacak olup tüm katılımcılar sosyal mesafe kurallarına uymak zorundadır.
  4. Teleskop binalarımıza katılımcılar sosyal mesafe kurallarına uygun olarak en fazla 5’er kişilik gruplar halinde alınacaktır.
  5. Rasathanemiz Ankara merkeze göre yaklaşık 5 oC derece daha soğuk olduğu için katılımcıların yanlarına kalın yedek kıyafet almalarını tavsiye ederiz.
  6. Rasathanemiz sınırlı sayıda kişi alabilen bir kapalı alana sahip olduğundan havanın kapalı ve yağışlı olması durumunda etkinlik için alternatif bir program uygulanmayacaktır.
  7. Havanın kapalı ancak yağışsız olması durumunda açık alanda gökbilim konusunda bir sunum, müze gezisi ve gökbilimcilerle soru-cevap şeklinde bir söyleşi yapılacaktır.
  8. Havanın yağışlı olması durumunda ise etkinliğimiz iptal edilecektir. Tüm katılımcılardan etkinlik durumunu rasathanenin web sayfasından kontrol etmelerini öneriyoruz.

 

Ücretlendirme
Halk günü ve özel etkinlikler için,
Tam: 
20 TL
Öğrenci ve Ankara Üniversitesi İdari/Akademik Personeli: 10 TL
Ankara Üniversitesi Öğrencileri : 5 TL

DİKKAT: Ücretler kapıda tahsil edilmektedir. Halk günleri ve özel etkinlikler için randevu verilmemektedir. Bu etkinlikler için randevu almanıza gerek yoktur.